Datortomogrāfu esam iegādājušies 2010. gadā Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas rezultātā, realizējot ERAF projektu Ar 2010. gada 1. oktobri darortomogrāfijas kabinetā uzsākam veikt izmeklējumus, bet diemžēl tās pakalpojums bija  tikai  par maksu -35,- Ls. Visu 2010 gadu esam cīnījušies par to, lai arī mums Veselības norēķinu Centrs piešķirtu kvotu. Sākot no 2011.g.1. janvāra šīs pakalpojums ir finansēts no valsts budžeta,  par ko mums ir liels prieks un gandarījums. Šo izmeklējumu tagad var saņemt mūsu Priekules novada, ka arī Vaiņodes, Durbes, Grobiņas, Rucavas un citu bijuša Liepājas rajona novadu iedzīvotāji. Protams, iespēju robežās palīdzam arī kaimiņiem no Nīgrandes novada, bet pedējos divus gadus mūsu pakalpojumu labprāt saņem pacienti no Liepājas pilsētas un Kuldīgas novada.
Pierakstīšanos uz datortomogrāfijas izmeklējumiem iespējams veikt Priekules slimnīcas reģistratūrā pa tālr. 63459125. Obligāti jābūt nosūtījumam no ģimenes ārsta vai ārsta speciālista.

Sniedzam informāciju par datortomogrāfijas metodi:

Datortomogrāfija (DT) ir rentgenizmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību tiek iegūti cilvēka ķermeņa un orgānu plāna slāņa (0,5-5,0mm) šķērsgriezuma attēli, kurus analizējot, var iegūt dažādus mērījumus, kā arī rekonstruēt attēlus citās plaknēs, kas palīdz izvērtēt orgānu, asinsvadu un citu struktūru anatomiskās īpašības, savstarpējās attiecības un patoloģisko procesu izplatību.

DT lieto:

 • deguna blakusdobumu izmeklēšanai,
 • galvas smadzeņu izmeklēšanai,
 • kakla mīksto audu izmeklēšanai,
 • asinsvadu izmeklēšanai,
 • krūšu kurvja orgānu - plaušu, pleiras, diafragmas, sirds un sirds asinsvadu, krūšu kurvja aortas, plaušu artēriju un vēnu, videnes un plaušu sakņu limfmezglu, barības vada, krūšu kurvja veidojošo kaulu izmeklēšanai,
 • vēdera dobuma orgānu - virsnieru, nieru, liesas, aizkuņģa dziedzera, zarnu trakta, limfmezglu, iegurņa orgānu, lielo asinsvadu izmeklēšanai,
 • mugurkaula, ekstremitāšu un locītavu izmeklēšanai.

Kā sagatavoties procedūrai?

 • DT izmeklējumos bieži nepieciešama kontrastvielas ievade vēnā, tādēļ pirms izmeklējuma pacientam nepieciešams noteikt seruma kreatinīna līmeni. Tā ir analīze, kas liecina par nieru funkcionālo stāvokli, jo vēnā ievadītā kontrastviela no organisma izdalās caur nierēm.
 • Lai izvairītos no nekvalitatīviem attēliem, pirms izmeklējuma pacientam jānoņem visas metāliskās detaļas no tām ķermeņa daļām, kas tiek izmeklētas - rotaslietas u.c.
 • Vēlams pirms izmeklējumiem, kuri ir saistīti ar kontrastvielas ievadīšanu vēnā, 2 stundas neēst.
 • Uz vēdera dobuma orgānu izmeklēšanu pacientam jāierodas tukšā dūšā. Lai iekontrastētu zarnu traktu pirms procedūras pacientam tiek dota iedzerama kontrastviela, ja izmeklējami arī mazā iegurņa orgāni, pacientam jādzer kontrastvielas 3-4 stundas pirms izmeklējuma. Kontrastviela nav kaitīga un neizsauc nepatīkamas organisma blakus reakcijas. Vēdera un mazā iegurņa orgānu izmeklējumos kontrastviela parasti tiek ievadīta arī vēnā.
 • Uz DT kolonoskopiju pacientam jāierodas ar iztukšotu zarnu traktu, tādēļ pirms izmeklējuma jālieto speciāli perorāli līdzekļi.
 • Uz sirds un sirds asinsvadu izmeklējumiem pacientam ieteicams ierasties tukšā dūšā un neēst 2 stundas pirms izmeklējuma. Izmeklējuma laikā vienmēr ievada kontrastvielu vēnā, tādēļ līdzi jābūt analīzei par seruma kreatinīna.

Kas notiek procedūras laikā?

 • Izmeklēšana pacientam nav sāpīga vai nepatīkama. Krūšu kurvja un vēdera dobuma izmeklēšanas laikā pacientam uz 5-15 sekundēm jāaiztur elpa. Procedūru laiks ir ļoti dažāds (10-30 minūtes) un atkarīgs no tā, kādu ķermeņa daļu izmeklē.

Kad izmeklēšana nav ieteicama?

 • Izmeklēšana nav ieteicama grūtniecības laikā, izņemot gadījumus, kad izmeklējumā iegūstamā informācija atsver izmeklēšanas risku. Izmeklējumus ar intravenozu kontrastvielu neveic, ja pacientam ir alerģija pret kontrastvielu, ja pacienta seruma kreatinīna līmenis pārsniedz normu.

Pakalpojumi:

Galvas, kakla un deguna blakusdobumu kompjūtertomogrāfija bez kontrastēšanas

 

Galvas, kakla un deguna blakusdobumu kompjūtertomogrāfija ar kontrastēšanu

 

Krūšu kurvja , vēdera un mazā iegurņa kompjūtertomogrāfija bez kontrastēšanas

 

Krūšu kurvja , vēdera un mazā iegurņa kompjūtertomogrāfija ar kontrastēšanu

 

Mugurkaula vienas daļas (3 skriemeļi), ekstremitāšu un locītavu (vienai daļai) kompjūtertomogrāfija bez kontrastēšanas

 

Mugurkaula vienas daļas (3 skriemeļi), ekstremitāšu un locītavu (vienai daļai )kompjūtertomogrāfija ar kontrastēšanu

 

Cenas skatīt cenrādī: https://priekulesslimnica.lv/index.php/pages/cenradis 

Par datortomogrāfijas izmeklējumiem no pacienta nodevas ir atbrīvoti:

 • represētas personas,
 • trūcīgās un tām pielīdzinātas personas, kas par tādām atzītas saskaņā ar MK normatīvajiem aktiem,
 • I un II grupas invalīdi,
 • Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijā cietušās personas, 
 • un citas, no pacientu nodevas  atbrīvotas pacientu kategorijas.    

Pierakstīšanos uz datortomogrāfijas izmeklējumiem iespējams veikt Priekules slimnīcas reģistratūrā pa tālr.  63459125. Obligāti jābūt nosūtījumam no ģimenes ārsta vai ārsta speciālista - neirologa, ķirurga un c., pretējā gadījumā pakalpojums ir par maksu.

Magnētiskās rezonanses (MR) pakalpojumu nenodrošnām.

©2024 Priekules Slimnīca

Meklēt