Diabeta pacientu aprūpes kabinets

Ārsts endokrinologs V.Šīrs un kabineta medmāsa  I.Mikāle sniedz veselības aprūpes pakalpojumus diabēta slimniekiem valsts veselības aizsardzības programmas ietvaros.
Insulīns un citi nepieciešamie medikamenti pamatslimības ārstēšanai ir bezmaksas.
Apmeklējot diabeta aprūpes kabinetu, slimniekus iemāca patstāvīgi izdarīt:

  • injekcijas un testus cukura līmeņa noteikšanai asinīs,
  • rekomendē nepieciešamās izmaiņas uzturā, fiziskās slodzes režīmā un cukura līmeni pazeminošo medikamentu lietošanā, nepieciešamības gadījumā konsultējoties ar ārstu.

Nosūta slimniekus:

  • pie endokrinologa
  • uz laboratoriju nepieciešamo analīžu izdarīšanai.

Cukura diabēta slimniekiem cukura līmeņa noteikšana kapilārajās asinīs (no pirksta) ir bezmaksas!

Kabineta darba laiks:

pirmdien 9.00-13.00

otrdien     9.00-13.00

trešdien   9.00-13.00

Ārsts endokrinologs V.Šīrs diabēta slimnieku aprūpes kabinetā konsultē dažādu endokrīno dziedzeru (aizkuņģa dziedzera, vairogdziedzera, virsnieru dziedzera u.c.) slimību slimniekus vienu reizi mēnesī pēc pieraksta, par konkrētu datumu un laiku Jūs informēs reģistratūrā pa tālr.  63459125

Pacienta nodeva par ārsta endokrinologa apmeklējumu ir EUR 4.00

Cukura diabēts jeb cukurslimība ir hroniska slimība. Normālos apstākļos cukura līmenis asinīs tukšā dūšā nepārsniedz 5.6 mmol/l un divas stundas pēc ēšanas- 7.8 mmol/l.
Cukurslimniekam bez ārstēšanas nav iespējams uzturēt cukura līmenis asinīs šādās robežās. Ja cukura līmenis asinīs pārsniedz  10 mmol/l, vairumam diabēta pacientu cukurs parādās urīnā.
Par paaugstinātu cukura līmeni asinīs liecina šādas redzamas pazīmes jeb simptomi: stipras slāpes, liels urīna daudzums, dažādi iekaisumi, nespēks. Jo ilgāk cukura līmenis asinīs ir paaugstināts, jo atrāk iespējami acu, nieru,un nervu bojājumi. Simptomus un komplikācijas var mazināt ar labu diabēta ārstēšanu.
Diabēta pacientam ir jāārstējas katru dienu, tādēļ viņam jābūt labi informētam par savu slimību.
Jūsu ārsts kopā ar Jums noteiks ārstēšanas mērķi un norādīs, līdz kādam līmenim cukurs asinīs ir jāpazemina.
Tāpēc ir tik svarīgi  apmeklēt ārstu endokrinologu, lai var laicīgi uzsākt ārstēšanu un nepieļaut diabēta komplikācijas!

 

©2024 Priekules Slimnīca

Meklēt