Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar COVID-19, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, līdz ārkārtējās situācijas beigām būs daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs.

Tas 25. martā apstiprināts ar veselības ministres Ilzes Viņķeles rīkojumu Nr. 59.

Būtiski uzsvērt, ka arī turpmāk tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā un akūtā palīdzība, tai skaitā izmeklējumi un konsultācijas, kas nepieciešamas. Tas nozīmē, ka netiek ierobežotas pacienta iespējas saņemt palīdzību, piemēram, pēkšņu sāpju gadījumā. Arī ģimenes ārsta prakses turpina darbu. Tāpat netiks atceltas onkoloģiskās, dzīvību glābjošas, kā arī tādas operācijas, kuru atcelšanas rezultātā var iestāties invaliditāte. Nepieciešamo palīdzību saņems arī grūtnieces, “zaļā koridora” pacienti, HIV/AIDS un tuberkulozes un citi pacienti. Iespēju robežās konsultācijas tiks sniegtas attālināti. 

No 27. marta SIA „Priekules slimnīca” TIKS sniegti šādi pakalpojumi:

·                     ģimenes ārsta konsultācijas un palīdzība;

·                     neatliekamā medicīniskā un akūtā palīdzība traumpunktā

·                     vakcinācija;

·                     veselības aprūpes pakalpojumi:

·                     grūtniecēm;

·                     “Zaļā koridora” pacientiem;

·                     psihiatriska profila pacientiem;

·                     traumu seku pacientiem;

·                     veselības aprūpes pakalpojumi mājās;

·                     pakalpojumi, lai nodrošinātu terapijas nepārtrauktību - dienas stacionāra pakalpojumi pacientiem, kuriem jāturpina vai jāpabeidz stacionāri neatliekamā kārtā uzsākta ārstēšana;

·                     speciālistu konsultācijas pacientiem ar hroniskām saslimšanām (iespēju robežās attālināti);

Citi veselības aprūpes pakalpojumi, tai skaitā ķirurģijas pakalpojumi dienas stacionārā  un maksas pakalpojumi uz laiku netiks sniegti ne valsts, ne privātajās ārstniecības iestādēs. 

Katru nedēļu Veselības ministrija kopā ar citām atbildīgajām iestādēm vērtēs noteiktos veselības aprūpes pakalpojumu ierobežojumus, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju 

Katra ārstniecības iestāde individuāli sazināsies ar pacientu, lai informētu par atcelto vizīti pie ārsta vai atcelto pakalpojumu. Tas nenozīmēs, ka persona pazaudē savu vietu rindā, bet pakalpojums tiks sniegts vēlāk. Lūgums cilvēkiem būt saprotošiem. Tāpat līdz 14. aprīlim ārstniecības iestādes neveiks jaunu pacientu pierakstu plānveida pakalpojumu saņemšanai

Veselības ministrija aicina pacientus kopā ar ģimenes ārstu vai ārstējošo ārstu izvērtēt, kurus veselības aprūpes pakalpojumus šobrīd var neveikt. Īpaši būtiski tas ir personām, kuras ir vecākas par 60 gadiem un personām ar novājinātu imunitāti, jo, saslimstot ar COVID-19, sekas var būt smagas. 

Arī gadījumos, ja veselības stāvoklis saasinās, nepieciešams sazināties ar savu ģimenes vai ārstējošo ārstu, lai lemtu par turpmāko rīcību. 

Konsultēties par savu veselība stāvokli un nepieciešamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, ja nav pieejams savs ģimenes ārsts, var zvanot arī uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, kurš darbojas visu diennakti.

Lai saņemtu precīzāku informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, aicinām sazināties ar Nacionālo veselības dienestu pa telefonu 80001234.

Savukārt gadījumos, ja ārstniecības personas, vai ārstniecības iestādes nesniedz minētos  pakalpojumus, jāvēršas ar sūdzību Veselības inspekcijā. Sūdzības var iesniegt elektroniski sūtot e-pasta vēstuli Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai sazinoties pa tālruņa numuru: 67507993.

* 2020. gada 25. marta veselības ministra rīkojums Nr. 59 "Par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas ierobežošanu ārkārtējās situācijas laikā"

 

 

Jau vairākus gadus mūsu slimnīcas dienas stacionāra un socialās aprūpes centra apmeklētajiem ir pieejams bezmaksas bezvadu internets.

Projekta "Publisko interneta pieejas punktu attīstība Priekules novadā" ietvaros ir izveidots bezmaksas interneta pieejas punkts arī Priekules slimnīcas poliklīnikas telpās. Tīkla nosaukums: Public.

 

©2020 Priekules Slimnīca

Meklēt